Magia Śmierci! Jak przywołać Śmierć? La Santa Muerte

La Santa Muerte to szkoła misteryjna, która skupia się na oddawania czci Śmierci – nie chodzi tu jednak o jeden z aspektów ludzkiego życia, czyli umieranie, a prawdziwą i realną istotę, która przynosi odpoczynek po ciężkiej i trudnej egzystencji. Kult Śmierci  pojawił się w mieście Meksyk w XX w i był prawdziwym ratunkiem dla osób, które nie potrafiły poradzić sobie w otoczeniu ludzi, którzy zawsze i wszędzie próbowali udawać świętych – Przeciwnie wyznawcy tego kultu często mieli bardzo nieciekawą przeszłość i zajmowali się rzeczami, które nie wiele mają wspólnego z wyobrażeniem wielu ludzi o uczciwej pracy.

Tacy ludzie zwracali się do Ducha Śmierci, bowiem szukali u niego pomocy i wyzwolenia od ciągłych ocen ze strony  chrześcijańskiego społeczeństwa,które nie chciało zaakceptować ich odmiennej orientacji, czy mrocznej przeszłości. Wynikało to także z faktu iż ich Bogini również bardzo różniła się od wyobrażeń o cudownym i wspaniałym Bogu – Santa Muerte ukazywana jest jako kościotrup w pelerynie z kosą i aureolą na głowie.Istota ta w przeciwieństwie do wielu innych bogów jest neutralna i nie karze osoby która do niej przyjdzie – nigdy nie ocenia swojego wyznawcy i każdego traktuje jednakowo.Jest nazywana prawdziwą boginią czarownic i magii, bowiem zawsze odpowiada ona na ich prośby i pomaga im spełniać zaklęcia ze względu na swoją wspomnianą neutralność, co nie często dzieje się w przypadku bogów z innych kultur, którzy mają swoje własne indywidualne upodobania.

Inna sprawa, że czasami zaklęcia które pomogła nam urzeczywistnić Santa Muerte mogą w konsekwencji przynieść dla nas więcej szkody niż korzyści, ale to jest właśnie natura Santa Muerte – w przeciwieństwie do bogów nie szczególnie dba ona o dobro wyznawcy i spełnia nawet te czary, które na rzucającego sprowadzą zło. I jakkolwiek źle to brzmi nie wynika to ze złego charakteru Ducha Śmierci – a po prostu z jej neutralności – Ona spełni także te zaklęcia, które przyniosą nam wiele dobrego.Zanim jednak wyznawca zacznie uprawiać magię śmierci  konieczne jest spotkanie z Boginią, która będzie błogosławiła nasze czary- W tym celu odprawia się medytacje, która musi być naprawdę silna, co wiąże się oczywiście z wcześniejszymi ćwiczeniami. Ważna jest tu wizualizacja, która ma sprawić iż poczujemy  że to nasze serce staje się centrum nas samych – Poczujmy jaką potęgę wydziela ten organ i przenieśmy się do niego za pomocą  drzwi które  tworzą się w miejscu serca. Najlepiej oczywiście robić to w ochronnym kręgu.

Teraz  znajdujemy się w wymiarze mocy, który  tworzymy My sami: Poprośmy Śmierć by się ukazała za pomocą jednego z jej tytułów np. Koścista Pani, czy Przenajświętsza Śmierć. Poprośmy by przyjęła formę, którą zrozumiemy. W czasie spotkania oczywiście  zwróćmy się do Bogini, by pobłogosławiła  Nas swoją mocą, dzięki czemu  Nasze zaklęcia zadziałają i oczywiście  słuchajmy tego wszystkiego co Duch Śmierci chce Nam powiedzieć. Po rozmowie pożegnajmy się i za pomocą drzwi powróćmy do swojego wymiaru,a  następnie wyobraźmy sobie iż Nasze ciało znowu staje się całością. Po rytuale oczywiście jak zwykle konieczne jest uziemienie, którego opisałem w jednym z poprzednich artykułów.Teraz możemy uprawiać magię śmierci. Na początek stwórzmy ołtarz poświęcony Duchowi Śmierci – możemy położyć na nim wizerunek Kościstej Pani(np figurkę, czy zdjęcie), a także wszystko co związane jest z zaklęciem np. kadzidła,czy minerały. Pamiętajmy także o naładowaniu  tych przedmiotów energią – W tym celu trzymajmy każdy pojedynczo w lewej dłoni i np. w przypadku czaru przywołania miłości wizualizujmy jakby nasz rytuał już się spełnił np jak przytulamy się do ukochanej osoby, czy jak się całujemy. Teraz napnijmy całe ciało i czujmy jak energia naszych wizualizacji stają się częścią przedmiotu. W czasie wizualizowania możemy coś mówić,by wzmocnić efekt np. Ten przedmiot zyskuje moc do przywołania mojej idealnej miłości.

Nie zapomnijmy też o ofierze dla Śmierci – W Meksyku najczęściej ofiaruje się jej alkohol lub papierosy, których dym wydmuchuje się w stronę wizerunku Ducha Śmierci. Ćwiczmy też stany medytacyjne, gdyż są one bardzo ważne w magii i konieczne do uprawiania czarów śmierci -Najpierw wejdźmy w taki niezwykły stan, a następnie dopiero przystąpmy do ładowania przedmiotów. A jak dokładnie wygląda zaklęcie? To już kwestia naszej kreatywności – możemy po prostu naładować świecę i patrzyć chwilę jak się wypala na ołtarzu raz jeszcze poddając się wizualizacji.Warto na świecy wygrawerować także symbol naszego pragnienia. Po rytuale złóżmy ofiarę Śmierci i podziękujmy jej. Pamiętajmy też, aby przed czynieniem magii zwrócić się do wizerunku Ducha Śmierci i poprosić o ochronę i wsparcie.

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

1 Comment

  1. Santa Muerte jest jak matka. Kiedy się jest świadomym jej obecności, można skupić całą swoją energię, nie ma się nic do stracenia. Nie ma już przywiązań. Nie można sprowadzać jej do roli ducha pomocnego w czynieniu. Ona uczy jak być gotowym na śmierć i nie bać się jej, a to pomaga rozwijać moc. Jest godna miłości.

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *