Wróżka odpowiada: Czy Tarot może być niebezpieczny?

Dziś chciałabym powrócić do pytania zadanego w pierwszej części artykułu: A mianowicie czy Tarot jest niebezpieczny?  Omówiliśmy już wróżenie pod wpływem strachu, a także wpływ energii klienta na nasz samych. Teraz więc pora przejść do jednego z największych zarzutów, jakie stawiają osoby rzekomo opętane demonicznie przez Tarota, czyli uzależnienie.Czytając relacje takich ludzi często czytamy coś w stylu: Codzienne musiałem wyciągać karty i przepowiadać przyszłość. Nie mogłem podjąć żadnej – nawet najmniejszej decyzji bez użycia Tarota. Demon sprawiał,że nie mogłem nic zrobić sama bez jego pomocy.

 

No właśnie i znowu zwalanie wszystkiego na demona, który tym razem uzależnił nas od Tarota. Jeśli demon uzależnił nas od kart to równie dobrze możemy powiedzieć, że wszystkie osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków itp. również są opętane. Warto przypomnieć – Uzależnienie jest chorobą.Uzależnić możemy się od wszystkiego: Nie trzeba do tego demonów. Uzależnienie od kart i zresztą wszystkiego bierze się od robienia czegoś zbyt często, co potem staje się naszą chorobą i przekleństwem. Jeśli np. zaczęliśmy myśleć: „Sprawdzę sobie wyjątkowo i tak na wszelkie wypadek za pomocą kart jaki jutro będę miała dzień” i ten wyjątkowy przypadek zaczyna się dziać coraz częściej to nie dziwmy się, że za dwa miesiące możemy pytać Tarota o to jaką zrobimy jutro kupę. Tak działa schemat uzależnienia! Podobnie jest u alkoholików, którzy piją początkowo raz na jakiś czas,potem częściej, aż w końcu picie staje się ich życiem i nie mogą się powstrzymać żeby nie sięgnąć po alkohol.Powtarzam więc – Uzależnienie od kart Tarota jest chorobą tak samo jak każde inne uzależnienie, a nie ma związku z demonami.

Inną sprawą jest także tzw. uczucie które opisują ludzie,którzy potem mówią,że Tarot jest zły.Mowa tu o pewnego rodzaju uwolnieniu, spokoju który otrzymują dopiero gdy z wróżenia zrezygnują.O co chodzi z tym uczuciem? Tacy ludzie najczęściej wpadają w całkowitą obsesją i gdy zobaczą coś w kartach najczęściej starają się by się to nie spełniło lub wręcz odwrotnie wypełniło w 100%. W przypadku osób, które próbują nie dopuścić do wypełnienia przepowiedni można posłużyć się przykładem żony która wywróżyła sobie, że mąż  ją zdradza. Teraz ta żona będzie wewnętrznie zdenerwowana na męża,że ją oszukuje, ale nie będzie mogła mu o tym powiedzieć, ze strachu przed wyśmianiem. Zacznie więc go krytykować i będzie doprowadzała do awantur. Zmieni się całkowicie, zacznie szukać dowodów na fakt, że mąż ją zdradza, a jej obsesja sprawi, że mąż naprawdę przestanie ją kochać i jeśli nawet nie miał kochanki to w końcu sobie ją znajdzie.

Teoretycznie żona miała rację, a przepowiednia się spełniła, jednak to jej ślepa wiara sprawiła,że to się stało. Należy zawsze więc pamiętać, że karty są wyłącznie wskazówką i musimy podchodzić do nich z dystansem bez wpadania w panikę. Nie można też zapominać, że Tarot pokazuje nam przyszłość na teraz i My zawsze mamy możliwość ją zmienić, bowiem przyszłość tworzymy cały czas.Wracając do historii zdradzonej żony to nie możemy przeceniać samych siebie  – Być może Tarot pokazał jej niepomyślne dla miłości karty, ale Ona zawsze bojąca się o to, że mąż ją zdradzi zinterpretowała to jako niewierność podczas gdy Tarot pokazywał po prostu przejściowe problemy w związku, które można rozwiązać.

Teraz drugi przypadek, który dotyczy pychy, która w pewnych chwilach dotyka sporej części wróżek,  jasnowidzów, osób zajmujących się magią itd. Czasami jeśli zobaczymy jakieś wydarzenia w kartach możemy wręcz pragnąć, żeby wypełniło się ono w pełni, bo będziemy pragnęli  potwierdzenia tego, że świetnie znamy się na wróżeniu.Taka pycha może z czasem prowadzić do obsesji, a także godzin zastanawiania się, czy moje spotkanie z Martą zostało przepowiedziane w karcie Dwójki Kielichów, którą wyciągnąłem w zeszłym tygodniu. Nie ma się więc czemu dziwić, że ludzie którzy wykorzystywali Tarota w taki sposób i w końcu przestają się nim posługiwać zaczynają czuć przyjemne uczucie jakby nareszcie zrzucili ciężar i dopiero teraz mogą cieszyć się życiem i czynić je takim jakim chcą. Szkoda tylko, że w większości jest to przez nich nazywane jako Odrzucenie demonów  z piekła i powrócenie na dobrą i jedyną prawdę.

Część 1: http://czarostwo.pl/2017/03/21/czy-tarot-moze-byc-niebezpieczny-ukrywana-prawda-o-kartach-tarota/

 

 

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *