Jak przyciągnąć do naszego domu ochronę i szczęście? Pierwotne techniki, które warto znać…

Magia wydaje nam się pojęciem bardzo odległym i niezwykle tajemniczym – Tymczasem zapominamy, że magię uprawiano i uprawia się od zawsze. Kiedyś robiono to przy pomocy rysunków, czy wizerunków zwierząt na które później się polowało, co miało zapewnić udane łowy. Dziś także magia towarzyszy nam na każdym kroku – ubierając co dzień ukochaną broszkę którą otrzymało się w dzieciństwie w nadziei że jej energia będzie nas strzec, zaciskając kciuki chcąc przyciągnąć szczęście, czy ubierając w dzień ślubu części garderoby w kolorze niebieskim, czegoś co jest nowe, stare i pożyczone. Wszystko to ma przyciągnąć do naszego życia mnóstwo światła. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam inne mniej lub bardziej znane rytuały, które mają zapewnić nam szczęście i odegnać zło, jeśli chodzi o kwestię tworzenia magicznego i pozytywnego domu.

Niezwykle znanym zaklęciem, które w przeciwieństwie do wielu metod podanych niżej stosuje się do dzisiejszego dnia jest rysowanie na drzwiach naszego domu danych symboli. Teraz większość osób rysuje skrót od zdania  „Niech Chrystus błogosławi ten dom” (C lub K +M+B).Ma to oczywiście charakter ochronny i wywodzi się od wielu tradycji, w których na drzwiach rysowano rozmaite znaki jak np. koła, które według przekazów miały bronić dom przed duchami. Co więcej jeśli chodzi o frontowe drzwi to często wieszano nad nimi czosnek,który znany jest ze swoich uzdrawiających właściwości, a jego energia miała sprawiać, że nikt pełny negatywnej energii nie wkroczy do naszego domu. Często by zło nie przekroczyło progu naszego domu kładziono pod wycieraczkę dwie skrzyżowane  igły.

Drzwi od dawna fascynowały ludzi, bowiem stanowią bramę do niezwykłych światów i dlatego wierzono, że można przy nich spotkać duchy. By to uczynić wystarczy w nocy otworzyć drzwi i spoglądać na miejsce znajdujące się pomiędzy wejściem,a wyjściem a zobaczymy ducha.Jeśli natomiast chcemy przyciągnąć do naszego życia pieniądze i miłość zakopmy blisko naszego  domu(najczęściej robi się to na werandzie, chyba że jej nie posiadamy)  pięć błyszczących monet. By natomiast nigdy nie poznać głodu  należy umieścić tam niedużą ilość jedzenia. Niezwykle znane jest także rozbijanie jajka nad fundamentem domu, by sprowadzić do niego światło.Przy rzucaniu zaklęć niezwykle przydatny był też kominek, w którym paliło się rozmaite zioła mające spełnić nasze pragnienia jak  werbena, która miała odegnać od nas ból. Niezwykle znany był czar niewiernego kochanka,w którym zdradzona kobieta której ukochany odszedł do innej rzucała w ogień sól przez siedem dni, co miało sprawić,że mężczyzna powróci. Jeśli nie mamy kominka podobne praktyki możemy tworzyć z udziałem świec.

Bardzo ważne są także okna, które podobnie jak drzwi są przejściem: By pobłogosławić nasz dom myje się okna octem lub w celu ochronnym wiesza na szybach symbole opieki. Stosuje się też zaklęcie życzenia, które polega na leżeniu i spojrzeniu na okna a następnie policzeniu szyb. Następnie musimy wyobrazić sobie nasze pragnienie i szybko zasnąć.By natomiast odegnać pech koniecznie musimy pozostawić sól na każdym z parapetów. Inne praktyki są już bardziej znane jak np. palenie świec w odpowiednim kolorze a także kadzideł np.różanego w celu przyciągnięcia miłości. Niezwykle ważne są także kryształy, które warto postawić w domu i pracować z nimi, bo posiadają niezwykłe właściwości – zarówno lecznice jak i magiczne np.ametyst który pozwala nam otworzyć się na świat duchowy lub kwarc różowy który ukoi ból i oczyści naszą energię.

 

 

 

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *