Co się dzieje z samobójcą po śmierci? Samobójstwo a życie po śmierci…

Religie mają zawsze problem z tematem samobójstwa! W końcu jest to czyn,który niszczy całkowicie dar podarowany przez wyższe istoty, co zdaniem wielu osób jest okazaniem braku szacunku do boskiej miłości i zniszczeniem wielkiego planu.

Otóż nasza dusza przychodzi na Ziemię z określonym planem – jest to plan nauki, który odbywa się na polu zdobywania doświadczeń. Nasza dusza uczy się tego, co jest jej niezbędne po czym odchodzi z tego świata. Idee tą niszczy czasami kwestia samobójstwa, bo jest to czyn,który niweczy ten cykl i nie pozwala zrealizować się przygotowanym przez duszę lub wyższe istoty planom.

Temat jest jednak o wiele trudniejszy, bo skąd mamy wiedzieć, czy celem duszy nie było poddanie się i poczucie takiego bólu, który popcha ją właśnie do odebrania sobie życia – Przyjmijmy jednak, że tak nie jest, a My pomimo wielu planów w stosunku do naszej osoby odbieramy sobie życie. W takim przypadku niestety przerwaliśmy jakiś cykl i straciliśmy szansę na zdobycie doświadczenia. Pamiętajmy jednak, że reinkarnacja ma to do siebie, że pozwala nam przybrać nową formę,  dzięki której będziemy mieć szansę raz jeszcze spróbować – choć być może przez swoje błędy w poprzednim wcieleniu możemy się cofnąć i opóźnić naszą drogę duchowości.

Niektórzy twierdzą, że w przypadkach cofania z wyznaczonego celu część z dusz może przybrać np. formę zwierzęcą choć większość osób uważa, że choć dusza faktycznie w toku cyklu rozwoju przybiera stan zwierzęcia to gdy raz przybierze postać człowieka już nie spadnie niżej.  W spirytyzmie nie występuje w ogóle pojęcie piekła, bo każda dusza powstała z boskiej miłości i każda prędzej czy później się rozwinie, więc nie istnieje coś takiego jak świat wiecznych cierpień, czy zniszczenie duszy.

Wygraj książkę Kurs Jasnowidzenia!

 

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

2 komentarze

  • Artykuł świetny , może nawet jakiś nakręcony dzieciak ogarnie morał .
   Próba oświecenia kogoś kto ma zamknięta czakrę rozumu krzyżem , może go nawet popchnąć do samobójstwa .
   Jeśli czakra została zamknięta rytualnie przez kapłana , a jakiś dzieciak przypadkiem otworzy sobie czakrę 3 oka
   to może się skończyć szaleństwem a nawet samobójstwem .

   Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *