Czy spotkam swojego psa po śmierci? Czy zwierzęta mają duszę?

Czy zwierzęta mają duszę? Czy spotkam swoje zwierzę w zaświatach? Te pytania ludzie zadawali sobie od dawna – szczególnie wtedy gdy odszedł zwierzak na którym im szczególnie zależało i którego obdarzyli uczuciem. Jak więc odpowiedzieć na te pytania? Otóż pierwsze jest według mnie o wiele łatwiejsze od tego drugiego na które odpowiedź może być bardzo skomplikowana.

Co do pierwszego pytania to uważam, iż odpowiedź na to zagadnienie ukazują nam przekazy spirytyzmu a także badania Roberta Moonroe nad fenomenem projekcji astralnej. Mówią one iż dusza przychodzi na plan fizyczny z planem realizowania się – zaczynając od zera dzięki czemu poznaje życie i doświadcza jego piękna, a zarazem jego tragedii. Wspina się po drabinie wcieleń i po kolei przerabia dane jej lekcje – w pewnej chwili przybiera także ciało zwierzęcia, by doświadczyć także tego wcielenia.

Co do drugiego pytania to musimy pamiętać, że dusza która odłącza się od ciała i dojdzie już do pewnego etapu planu duchowego nie zawsze będzie taką samą osobą jaką była na Ziemi, bo zależy to już głównie od jej stopnia rozwoju. Najczęściej przy niższym stopniu trafiamy dosłownie w miejsce w które wierzyliśmy za życia, bowiem jest to dla nas najłatwiejsze i bardzo możliwe iż tam spotykamy naszą rodzinę, czy zwierzęta. Niższy stopień często sprawia także, że taka osoba będzie wręcz identyczną z osobowością tej którą była na Ziemi, bo będzie dalej zamknięta w przekonaniach życia ziemskiego – i dlatego tez po śmierci zobaczy to w co wierzyła za życia.

Jednak tak naprawdę ten nasz wymiar i rodzina czy zwierzęta będą tylko iluzją którą dopiero z czasem pokonamy,gdy zniszczymy w sobie wpojony nam na Ziemi system religijny.Czasami jednak jeśli jesteśmy już na wyższym stopniu rozwinięcia zwyczajnie nie czujemy potrzeby spotkania z rodzicami, czy zwierzętami, bo z chwilą wejścia w inny świat zaczynamy przypominać sobie poprzednie wcielenia i nasza percepcja się zmienia przez co rzeczy nam się przewartościowują i być może nie będziemy chcieli spotykać nikogo z osób które poznaliśmy na Ziemi.

Inna sprawa, czy to nasze zwierzę w ogóle  będzie z chwilą naszego przyjścia – pamiętajmy w końcu, że jego dusza również podrózuje i być może teraz przechodzi lekcje by rozwinąć swój potencjał. Można tu oczywiście rozwodzić się także nad wątkiem złożoności duszy przez co pewna iskra pozostaje nawet gdy dusza już się reinkarnowała, ale może zostawię to na inny czas… Zapraszamy też do udziału w naszym konkursie 🙂

Wygraj książkę Kurs Jasnowidzenia!

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *