Uzdrawiające kąpiele. Na zdrowe ciało i duszę!

Kąpiel zawsze kojarzy nam się z relaksem i spokojem. Dzięki gorącej wodzie rozluźniamy swoje ciało i umysł i możemy choć na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego. Tymczasem kąpiel może mieć o wiele więcej pozytywnych skutków niż tylko rozluźnienie i umycie – wodę z kąpieli możemy uczynić prawdziwym eliksirem, który nie tylko doda nam zdrowia, ale też oczyści energetycznie.

Pamiętajmy, by takie oczyszczające kąpiele robić po wcześniejszym umyciu się, by wszelkie nieczystości i zużyty naskórek nie przeszkadzały w wchłanianiu wody. By przygotować taką kąpiel najpierw dodajmy od 300 g do 1kg soli (jeśli to pierwszy raz polecam zacząć od mniejszych dawek, by zobaczyć jak będziemy się czuć), a dopiero potem nalać wodę.

Kąpiel w soli jest polecana przy chorobach zatok, otyłości, problemach z odpornością, reumatyzmem, układem oddechowym,  uszami, gardłem, poza tym bardzo poprawia stan naszej skóry i wzmaga wchłanianie minerałów i oczyszczanie z toksyn. Pamiętajmy także, by woda miała około 37 stopni i czas kąpieli nie przekraczał 20 minut, a także by pozwolić ciału samoistnie wyschnąć bez wycierania. Kąpiel w soli jest bardzo pomocna, jednak nie może być stosowana przez wszystkich – szczególne przez osoby chorujące na serce, będące w ciąży, czy mające raka. W takich przypadkach ciekawą alternatywną jest wlanie do wody naparu przygotowanego z uspokajających i oczyszczających ziół jak lawenda i szałwia z dosłownie odrobiną soli. Zapalenie w łazience świec w kolorze białym,  a także wizualizacja wody stworzonej z białego światła, która wypłukuje wszelką negatywność również wspomoże cały proces oczyszczania.

Artykuł powstał w związku z nadchodzącym wspólnym rytuałem Pełni Księżyca, w czasie którego będziemy przywoływać szczęście. Jeśli też chcesz się na niego zapisać link znajdziesz na dole. Wykonanie przed księżycowym zaklęciem kąpieli nie jest obowiązkowe, ale warto to zrobić. Z pewnością niedługo pojawią się tez wpisy o innych niż kąpiele rytuałach oczyszczających.

Za kilka dni Pełnia Księżyca! Weź udział we wspólnym rytuale Przywoływania Szczęścia…

Facebook Comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *