Chrześcijanie mordowali pogan i nawracali mieczem! Dlaczego, więc dziś traktujemy Islam jako zło, a jednocześnie zapominamy o grzechach chrzescijaństwa?

Chrześcijaństwo jest obecnie religią, którą ma najwięcej wyznawców spośród wszelkich innych wierzeń. W Polsce np wiara katolicka jest z pewnością nie tylko zwykłą religią, ale czymś w stylu  obowiązku bez którego nie można być prawdziwym Polakiem – Ile razy w końcu słyszy się: Jak Polak to katolik, Polska katolicka nie laicka, Chrześcjaństwo jest fundamentem Polski. Takich dziwnych twierdzeń można mnożyć w nieskończoność. Szczególnie jest o tym bardzo głośno w obliczu ostatnich wydarzeń, powiązanych z Islamem. Ludzie w Europie boją się, że Islam zniszczy ich wiarę w Chrystusa i wprowadzi wiarę w Allaha i dżihad. Jak najbardziej rozumiem ten strach – sam nie chciałbym by ktoś zmuszał mnie do czczenia boga, którego po prostu wyznawać nie chcę. Przykro mi  jedynie, że w naszej zawziętej walce z Islamem i komplementowaniem  Kościoła zapomnieliśmy, że jeszcze przed przyjęciem chrześcijaństwa ludzie mieli już swoje religie, które bardzo kochali i nie mieli ochoty  ich zmieniać, a jednak ogniem i mieczem im to nakazało właśnie chrześcijaństwo, które teraz gdy na dobre przejęło sporą część świata udaje  ostoje dobra i miłości…

W 327 roku Cesarz Konstantyn  rozpoczął masowe niszczenie pogańskich świątyń. Pozbyto się świątyni Afrodyty, Jowisza,a na miejscu świątyni boga Słońca zbudowano bazylikę. W 356  Konstancjusz II ostatecznie nakazał zamknąć wszystkie pogańskie świątynie, a także kategorycznie zabronił czcić posągi bogów pod groźbą śmierci.Podobnie było u Sasów, gdzie Karol Wielki nakazał ochrzcić wszystkie dzieci w ciągu roku – nie wszyscy dopełnili tego obowiązku, więc zwyczajnie ich zabito. Warto przytoczyć także historię która wydarzyła się w Krzuszwicy, gdzie w imię jedynego Boga pozabijano tak wielu pogan i powrzucano do jeziora, że nie chciano już jeść ryb tam pływających, gdyż zostało schańbnioną przerażającą ilością  złej krwi. Inną historię wartą przytoczenie jest relacja z Litwy. Zwołano tam Słowian i nakazano wyrzeczenie się swojej plugawej wiary. Kiedy jednak wyznawcy nie zrobili tego zniszczono ich święte symbole i pozabijano zwierzęta uznawane za wyjątkowe dla ich wierzeń, by całkowicie wyśmiać ich religię i bogów, którzy nie objawili się, by nie dopuścić do zniszczeń. Jeszcze straszniejsza jest historia tragicznej uczty na którą  margrabia Marchii Wschodniej  Gero zaprosił naczelników plemion serbskich i łużyckich którzy w żadnym przypadku nie chcieli przyjąć chrześcijaństwa i otruli ich, by pozbyć się problemu… P

Podobnie było w Polsce, gdzie Mieszko I nakazał wygnać wszystkie osoby parające się magią czy wróżeniem i spalić pogańskie świątynie,a  ludzi którzy dalej będą chcieli wyznawać swoich bogów zwyczajnie pozabijać i oczywiście potem przejąć ich majątek. Inną formą nawracania poza przemocą fizyczna i niszczeniem świątyń było oszustwo! Kościół postanowił przejąć święta pogańskie, takie jak przesilenie zimowe (nazywane u Słowian Świętem Godowym, a a u German Yule) i zrobić z nich swoje własne – tak właśnie powstało dzisiejsze Boże Narodzenie, które odnosi się do tradycji Yule, w którym światło powraca na Ziemie, co Kościół utożsamił z narodzinami Jezusa, który ma zbawić świat. Przy okazji ukradł też różne tradycje pogańskie świąt, jak malowanie jajek, czy obdarowywanie się prezentami, dzieki czemu sprytnie przeminił dotąd pogańskie świąta w chrześcijanskie. Warto także wspomnieć że Kościół nie tylko kradł tradycje pogańskie, ale nawet przedmioty – Baldachim z brązu nad Ołtarzem w Bazylice Św.Piotra w rzeczywistości zawera w sobie brąz, który został ukradziony z Panteonu (świątynii poświęconej bogom).

Takich przykładów jest oczywiście o wiele więcej. Bardzo często,by wprowadzić chrześcijaństwo na dane tereny używano argumentów miecza: Zabijano, niszczono świątynie, palono podobizny bogów. Mam nadzieję, że ten artykuł choć trochę przybliży Wam fakt iż wiele lat temu również zabrano ludziom ich religie, a dziś mało kto o tym pamięta i myśli, że przed chrześcijaństwem nie było osób, które również czuły i nie chciały utracić swoich bogów i religii.

Facebook Comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *