Jakie istoty mogę spotkać podczas OOBE? Projekcja astralna

Od dawna osoby przemierzające świat astralny opowiadają niezwykłe historie o fantastycznych stworzeniach,które tam spotykają.Mogą to być Gnomy, Syreny, czy nawet Wilkołaki. Osoby praktykujące magię w swoich praktykach także niejednokrotnie odwołują do istot duchowych jak Anioły, a nawet bogowie i te zaklęcia bardzo często się spełniają….

Czy więc jest to absolutny dowód na to iż takie byty istnieją?  Aleister Crowley który stał się już chyba ikoną straszenia w różnego rodzaju artykułach często mówił iż tak naprawdę nigdy nie wiemy, czy byty do których się odwołujemy faktycznie realnie istnieją, choć wszechświat funkcjonuje jakby naprawdę tak było, bo nasze zaklęcia się spełniają…
Czy więc jest to efekt mocy tych istot, a może po prostu to My jak magowie dostrajamy się do potęgi, która jest tym bytom przypisywana i to dzięki naszej własnej mocy nasze rytuały się sprawdzają? Podróżnicy w czasie nie raz mawiają, że zostali w jakiś sposób zaatakowani przez humanoidalne stwory rodem z bajek – Skąd one się biorą? Tu sprawa może być dość skomplikowana: Świat astralny jest mieszanką realnych istot z energiami, które powstały z  siły innych i które czasem przybierają dość niesamowite kształty  np. egregor, który powstaje dzięki  wizualizacji danej osoby i jego wygląd może być naprawdę różny.

Na planie astralnym mogą znajdować się w sporej ilości istoty, które zostały stworzone przez maga, który jednak nie dokładnie opisał ich cele przez co błąkają się po tym świecie bez celu i często atakują innych. Sporym czynnikiem przez który możemy stworzyć egregora jest nasza seksualność dzięki której można uformować np. przysłowiową syrenę znaną z mitów. Z drugiej strony plan astralny to wymiar duchowy, który łączy się ze światami, które nie są znane większości zwykłym ludziom, więc dlaczego fantastyczne istoty mają być tylko bajką, a nie prawdziwymi  bytami, które człowiek tam zobaczył  i dopiero potem przedstawił je w swoim dziele artystycznym.


Czy więc istoty takie jak syreny, wampiry, czy smoki naprawdę istnieją? To jest dość ciekawa kwestia, bo nawet jeśli uda nam się je spotkać na planie astralnym to nigdy nie możemy być pewni jaka jest prawda…

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *