Necronomicon – tajemnicza księga w której zawarta jest przerażająca prawda o przyszłości Ziemi i ludzi…

 Necronomicon (Księga Umarłego Prawa) jest bez wątpienia, jedną z najbardziej kontrowersyjnych ksiąg na świecie! Na temat jej powstania stworzono wiele teorii: Ta najciekawsza mówi iż księga ta jest tworem araba Abdula Alhazred,który pewnego dnia był świadkiem przerażającego rytuału, dzięki któremu poznał świat magii! Od tego czasu mężczyzna podróżował zwiedzając ruiny Babilonu i podziemia Memfis poznając tajniki zaklęć i historię Wielkich Przedwiecznych. Wielcy Przedwieczni mieli być istotami, które powstały w kosmosie i przybyli na Ziemię 1,4 miliarda lat temu, ale bogowie widząc ich okropieństwa strącili ich w nicość i zamknęli wrota.

Na bogów podniósł szpony obrzydliwy Cthulhu, więc strażnicy musieli zamknąć go pod falami oceanu. Według zapisów istoty te mają jednak ponownie powstać, by zemścić się na bogach i człowieku,którego bogowie chcieli obronić. Inna wersja powstania księgi całkowicie obala tą pierwszą i mówi iż została ona stworzona przez znanego pisarza Lovecrafta i jest od początku do końca wymyślona.Nie przeszkadza to jednak masie okultystów w zgłębieniu jej treści i odprawianiu zawartych w niej rytuałów. Księga Necromantion zawiera zaklęcia i ceremonię, które mają przywołać Wielkich Przedwicznych i uzyskać ich moc.

Znajdziemy tam rytuały spętania duchów,tworzenia zwierciadeł za pomocą których można komunikować się z różnymi bytami,a także wytwarzania osobistych świec,których energia ukazuje nam stan zdrowia u danej osoby. Księga stała się niezwykle popularna wśród niektórych okultystów, którzy w swojej praktyce zaczęli przywoływać m.in. Cthugha stworzonego z płomieni czy Yig czyli wężową istotę.

Niezwykle popularna stała się też praktyka wykonania pierścienia Hypnosa za pomocą którego wnika się w sny innych. Co ciekawe nie brakuje relacji iż faktycznie pierścień Hypnosa i inne zaklęcia z księgi  działają… Czyżby był to dowód na fakt iż magia to moc którą to My nadajemy konkretnej ceremonii? I by nasze zaklęcie podziałało wystarczy po prostu nasza wiara.

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *