Cud w hinduizmie? Figury bogów ożyły i wypiły ofiarowane mleko? Wszystko nagrano!

21 września 1995 roku w Indiach, ale też Kanadzie, czy Anglii doszło do dość szokujących zjawisk.

Wierni wyznający  hinduizm  składali w ofierze swoim bogom mleko robiąc to poprzez przyłożenie łyżeczki płynu do figury, która ma symbolizować boga. Ku ich zszokowaniu okazał się, że mleko znika i wygląda na to jakby figury je piły!

Wydarzenie spotkało się z wieloma kontrowersjami,ale też sprawiło, że wielu wyznawców niezwłocznie postanowiło wybrać się do świątyni – Tym sposobem ruch uliczny w Delhi został wstrzymany na skutek tłumów ludzi którzy biegli razem z ogromnymi naczyniami wypełnionymi mlekiem, by złożyć je w ofierze swoim bogom.
Co ciekawe nawet sceptycy którzy nie wierzyli w całe zjawisko również widzieli jak mleko znika, a nawet sami przyłożyli łyżeczkę do figury boga rzeczywiście stało się to samo. Niektórzy ludzie ofiarowywali mleko nawet litrami, a pomimo tego podłoga w świątyniach dalej była sucha. Często też figury bogów miały ożywać.

W świątyni Viśwa w Londynie prawie 10000 ludzi widziało jak mleko znikało gdy przyłożono je do figury Nandin, który jest  bykiem  boga Śiwy symbolizującym wyzwoloną duszę ludzką. Podobnie było w światyni w Manchesterze gdzie mleko piła figura Ganeśy.
Relacji, filmów czy zdjęć pojawiło się z tego rzekomego cudu naprawdę sporo. Osoby które zajmują się hinduizmem twierdzą, że ten cud mógł być znakiem, że na Ziemi właśnie urodziła się istota, która zmieni go na lepsze – być może chodzi tu o Krysznę, czyli najwyższego boga, który według hinduizm miał być już kiedyś na Ziemi i nauczał, jednak z czasem wniebowstąpił napełniając chwałą niebo i ukazując się jako Stwórca, ale także Wielki niszczyciel całego Wszechświata.  Oczywiście są to tylko domysły i nie wiadomo, co mógł zapowiadać ten rzekomy cud – być może po prostu miał sprawić że ludzie uwierzą iż bogowie faktycznie istnieją. Czy wierzycie, że tego dnia faktycznie narodził się Kryszna, który zmieni świat na lepsze? Jeśli tak to dziś ma około 22 lata. Czy według Was był to cud?

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *