Rytuał Pełni Księżyca! Jak czarownice świętują Pełnie Księżyca?

Jest to rytuał, który ja często używam. Ukazana jest tu forma bardzo szkicowa.W  czasie jego trwania wzywamy Potrójną boginię Księżyca, ale oczywiście możesz wezwać inną boską istotę lub nie wzywać nikogo. Tak samo dane zwierzęta jako strażników żywiołów możesz też zmienić. Jak czarownice świętują Pełnię Księżyca?

Najpierw zaczynamy od zwyczajowego oczyszczenia.Posprzątaj pokój,weź kąpiel i odpręż się. Potem okadź dokładne swoje magiczne narzędzia, pomieszczenie i siebie. Na  początek powiedz po co się tu zebrałeś np.

Zebrałem sę tu w ten piękny wieczór, by  świątować czas gdy Ogromny Księżyc unosi się nad nami, a moc jest największa.

Następnie obejdz miejsce kręgu trzykrotnie (zacznij od wschodu,potem południe, zachód i północ) najpierw dzwoniąc dzwonkiem, potem z kadzidłem oczyszczającym, a na koniec narysuj na ziemi krąg za pomocą swojego Athame lub palca. Podczas kreślenia kręgu wyobrażaj sobie jak ze sztyletu lub palca wypływa moc. Podczas oczyszczania kadzidłem mów: Błogosławie ten krąg i oczyszczam. Niech będzie mą świątynią. Podczas kreślenia z Athame mów: Zakreślam krąg. Jego siła chroni i zatrzyma tu moc.

Teraz idź na wschód kręgu i powiedz: Duchu Powietrza. Wyjątkowy bocianie która zapowiadasz przemianę lecąc w przestworzach. Proszę Cię przyjdź do mego kręgu jako jego strażnik wschodu. Podczas tych słów kreśl nad symbolem powietrza pentagram przywołujący Ziemi.

Teraz idź na południe i powiedz: Duchu Ognia. Piękny Feniksie, który odradzasz się z płomieni. Proszę Cię przybadź do mego kręgu jako strażnik ognia. Kreśl Pentagram Ziemi nad symbolem ognia podczas mówienia.

Teraz idź na zachód i powiedź:Duchu wody. Zwinny i mądry Delfinie,który żyjesz w głębi oceanu. Proszę Cię przybądź do mego kręgu jako strażnik wody. Kreśl Pentagram

Teraz idź na południe i powiedź: Duchu Ziemi. Urokliwa Sarno kochająca lasy i łąki. Proszę Cię przybądź do mego kręgu jako strażnik ziemi.Kreśl Pentagram.

Teraz idź na środek kręgu i powiedź: Witajcie strażnicy. Niech będzie Wam tu dobrze w czasie rytuału

Stań w literę V i spójrz w niebo. Spójrz i wyobraż sobie wielki księżyc i powiedz: Matko Wszechrzeczy, która zrodziałś świat ze swojej miłości. Magiczna pani Księżyca proszę Cię  przybądź do mego kręgu na rytuał poświęcenia narzędzi i święto Pełni Twojego symbolu Księżyca. Jeśli chcesz obdarz ten rytuał swoim blaskiem.

Zapalam Tą świecę jako znak Ciebie. O Pani Księżyca witam Cię w mym kręgu.

 

CZAS MEDYTACJI, TAŃCA, ZAKLĘĆ, WRÓŻENIA ITD.

 

 

POŁĄCZENIE KIELICHA I ATHAME: Unieś Athame nad ziemią i powiedź: Dziewico, Matko i Staruchu. Potężna Bogini Czarownic prosze Cię pobłogosław sztylet, bym mógł przelać tą siłę na napój.

Zamocz teraz Athame w napoju.

Łączę teraz symbole życia. Świat powstał z miłości i ulega przemianom, niczym Księżyc. Ten napój jest teraz święty, gdyż ma w sobie moc Bogini.

Teraz wylej trochę napoju na jedzenie i mów:

Święce nim to jedzenie, które stworzyła Pani.

Wznieś toast. Część napoju wylej następnie na Ziemie – najpierw toast  dla Bogini, strażników,potem np. dla danego zmarłego.

Teraz pożegnanie:  Idź na wschód i powiedz: Strażniku powietrza. Bocianie. dziękuje Ci bardzo za Twą pomoc i ochronę. Możesz już powrócić do swego świata. Zakreśl odpędzający Pentagram

Południe: Strażniku ognia. Feniksie, dziękuje ci bardzo Za Twą pomoc i ochronę. Możesz już powrócić do swego świata. Pentagram

Zachód:Strażniku wody. Delfinie,dziękuje za Twą pomoc i ochronę.Możesz już powrócić do swego świata. PENTAGRAM

Północ:Strażniku ziemi. Sarno, dziękuje za Twą pomoc i ochronę. Możesz już powrócić do swego świata. Pentagram

Idź na środek kręgu, podnieś Athame do góry i powiedź: Wielka Bogini. Dziewico, Matko i Starucho. Dziękuje Ci za Twą świętą pomoc, ochronę i obecność. Do zobczenia Księżycowa Bogini

Teraz weź świece ognia i obejdź krąg od wschodu. W tym czasie mów: Ogniu zapieczętuj ten krąg.Niech zejdzie pod ziemię. Wszystko jak było – Od początku stworzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz dotknij po kolei każdego z przedmiotów symbolem żywiołów. Najpierw symbolu powietrza,potem ognia, wody i ziemii. Gdy będziesz to czynił mów w przypadku powietrza: Strażniku powietrza. Bocianie prosze Cię tchnij swą moc w mój…(kielich, Athame itd). Wyobrażaj sobie jak silny wiatr wieje w Twoją stronę i Twojego narzędzia daje mu moc. Po wszystkim powiedz do swojego magicznego przedmiotu jakby żył: Jesteś moim świętym i pełnym mocy atrybutem.

Zrób tak z resztą żywiołów.Gdy już skończysz odwołaj strażników poruszając się odwrotnie do kierunków wskazówek zegara. Powiedz: Strażniku… dziękuje Ci bardzo za Twą pomoc i ochronę.Możesz już powrócić do swego świata. W czasie tych słów kreśl Pentagram Odpędzający .

 

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *