Metody wróżb w Andrzejki! Wróżby na czas wyjścia za mąż, poznanie inicjału ukochanego, czy magiczny sen!

Andrzejki są świętem, które ma być czasem zabawy, przyjemności,ale też poznawania przyszłości. Nie wiadomo,dlaczego akurat ten czas jest okresem w którym szanse na prawidłowe poznanie przyszłości stają się większe, jednak wysnuto teorię iż dawniej wierzono,że okres mroku i zimna, czyli Jesień i Zima to czas, gdy duchy schodzą na Ziemię i można poprosić je o udostępnienie ich duchowej wiedzy, by poznać przyszłość, więc tak naprawdę  warto wróżyć przez cały ten okres. Najczęściej oczywiście wróżono,jeśli chodzi o sprawy miłosne i zamążpójście. Co prawda noc wróżb tradycjnie obchodzi się z 29  na 30 listopada, jednak w naszej kulturze przyjęła się data 30 listopada i nic nie szkodzi by spróbować tego dnia, czy nocy wróżenia. Metody wróżb w Andrzejki: Wróżba na czas kiedy wyjdę za mąż, poznanie inicjałów ukochanego itd.

Lanie wosku – to chyba najbardziej znana praktyka wróżbiarska Andrzejek. Jest prosta i zapewnia mnósto zabawy. Po pierwsze należy roztopić wosk i wylać go przez dziurkę od klucza na wodę. Dlaczego klucz? Ponieważ jest on symbolem otwarcia i poznania! Po wylaniu na wodę wystaczy tylko zainterpertować co dla nas oznacza dany kształy. Ze swojej strony powiem, że warto potrzymać wosk który będziemy roztapiać w dłoni myśląc nad pytaniem na które chcemy otrzymać odpowiedź.

Teraz wróżba dość podobna do praktyk jakie  wykonywane są w przypadku dzieci które dopiero przyszły na świat. Bierzemy cztery pojemniczki, miski, garnki itd. i wkładamy do każdego z nich różaniec (lub inny symbol religijny) kwiatek, pienążek i klucz. Potem po prostu dana panna musi losować i wybrać jeden z pojemniczków. Pieniążek to znak iż dana pani będzie miała bardzo bogatego męża, kwiatek oznacza iż bardzo szybko wyjdzie się za mąż, różaniec to symbol iż dana pani pójdzie do jakiegoś zakonu itd, a klucz   oznacza bycie wieczną panną.

Wróżba z jabłkiem również jest prosta i ciekawa.Po prostu obierz jabłko, a następnie wyrzuć obraną skórę za siebie jak nadalej tylko możesz, a to jak ułoży się skórka to jeden z inicjałów twojego przyszłego męża.Panowie oczywiście też mogą stosować podobną praktykę.

Wróżyć tak naprawdę można ze wszystkiego. Popularna jest też metoda wróżenia z kamieni. Każdy kamień oznacz TAK,NIE i NIE WIEM. Teraz po prostu schowaj te trzy kamyki do pudełka i myśląc o swoim pytaniu wyciągnij jeden z nich i masz odpowiedź. Zamiast kamieni można też użyć kart, czy patyczków.

W noc Andzejkową warto też włożyć pod prześcieradło element męskiego stroju, a obok łóżka położyć miskę z wodą i ułożyć z patyczków mostek w tej wodzie.. Będzie to most dzięki któremy nasz przyszły mąż wejdzie do naszych snów i ukażę się nam tej nocy.

czarostwo@onet.pl Pisz jeśli potrzebujesz wróżby z Tarota lub po prostu chcesz pogadać na różne magiczne tematy.

 

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *