Od czego zacząć naukę magii?

Na naszą pocztę czarostwo@onet.pl każdego dnia przychodzi przynajmniej jeden  mail z zapytaniem: Od czego zacząć uprawianie magii? Czy od kupienia przedmiotów takich jak świece, czy kryształowe kule? A może od przejścia jakieś inicjacji po której otrzymamy magiczne moce?

Otóż przygodę z magią możemy rozpocząć wyłącznie od samego siebie. Czarownica/Czarownik powinni przede wszystkim pracować nad sobą i obserwować świat by łatwiej było im kontrolować moc jaką w sobie mają i by wiedzieli do czego ją wykorzystać. Faktem jest też, że uporządkowany umysł jest bardzo pomocny przy medytacji i wchodzeniu w odmienne stany świadomości, co jest niezbędne w magii. Ćwicz siedzenie i nie poddawanie się setkom myśli, które Cię napadają,a także wspomniane wprowadzanie umysłu w odmienne stany i medytację. Uprawianie magicznego rzemiosła warto rozpocząć  od nauki wizualizacji, która jest kluczowa gdy chcemy wpływać na rzeczywistość. W trakcie rytuału im mocniej i prawdziwiej sobie coś wyobrazisz tym większa pewność iż tak się stanie. Bardzo ważne jest by takie wyobrażenie być wstanie utrzymać w umyśle dłużej niż sekundę, dlatego warto wykorzystywać zmysły np. w przypadku wizualizowania monety czuj jak ją dotykasz. Wyobrażaj sobie nie tylko obrazy, ale też uczucia. Poczuj jak nagle bez powodu Twoje serce ogarnia ogromna radość lub wielki smutek.

Jest sporo ćwiczeń wartych poznania np. uziemienie, czyli zdolność do neutralizowania energii. Po prostu poczuj iż jesteś połączony z Ziemią przez złoty korzeń i wyobraź sobie jak oddajesz jej wszelkie energie, które są Ci zbędne. Warto wykonywać to ćwiczenie po każdej magicznej praktyce. Przydatne jest także tworzenie osłon, które będą Cię chronić przed energiami, których sobie po prostu nie życzysz. Zamknij oczy i wyobrażaj sobie wokół swojego ciała kokon. Gdy będziesz to robić wyznacz mu przeznaczenie np. myśl Chroń mnie przed energią negatywnych intencji. Gdy ogarniesz to wszystko można przejść do tworzenia magicznych kręgów, rzucania zaklęć, czy przywoływania danych istot – jeśli oczywiście masz taką ochotę.

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *