Magia Niebieskiego Księżyca! Jak wykorzystać jego potęgę i moc?

Księżyc od wieków był łączony z potęgą i przemianami – Naukowcy odkryli iż Księżyc ma  wpływ na przypływy i odpływy na Ziemi, a wielu ludzi wierzy nawet iż wpływa na nasze  życie codzienne jak w przypadku operacji, czy nawet spraw kosmetycznych. I choć może się to wydawać bajkowe to faktem jest, że w okresie Pełni ma miejsce większa ilość morderstw, ataków o charakterze seksualnym, czy wypadków drogowych – Oczywiście może to być kwestia wiary ludzi w niezwykłość Pełni, ale czy na pewno…

Pamiętajmy iż niektóre ludy od wieków wierzyły iż Pełnia Księżyca może przemienić człowieka w dziką bestie lub wyzwolić w nim szaleństwo. Księżyc jest oczywiście też bardzo ważny dla wielu czarownic – Ma mieć on wpływ na zaklęcia, które są rzucane… Dlatego też warto przyjrzeć się Pełni, która nadchodzi! 30 stycznia na niebie czeka nas zjawisko zwane  Super Moon, czyli czas, gdy Księżyc osiągnie pełną tarcze na dopiero dzień przed Pełnią.

Dzień później natomiast czeka nas Pełnia, ale nie zwykła tylko Niebieska – nie znaczy to jednak iż Księżyc przybierze taką barwę, ale oznacza iż będzie to druga pełnia w tym miesiącu (Pierwsza była 2 stycznia 2018 roku). 31 stycznia nadejdzie także Zaćmienie Księżyca, które razem z Niebieskim Księżycem i krwawym który również ma miejsce w tym czasie będzie pierwszym takim wydarzeniem od 150 lat.  A więc jakie zaklęcia najlepiej odprawić w tym czasie? Czas Krwawego Księżyca często łączony jest z kobiecością i życiem i dlatego taką magię warto teraz uprawiać – Magię płodności, magię uzdrawiającą itd.

Niebieski Księżyc to natomiast okres przepełniony energią mądrości, co obrazuje historia o starej bogini pełnej wiedzy, która  w tym czasie traci swoją formę i przygotowuje się do odrodzenia. W okresie tym warto więc rzucać czary dotyczące nauki, inteligencji, ale też poznawania samego siebie – zarówno swojej jasnej, ciemnej jak i boskiej  strony ukrytej w każdym z nas. Niezwykła może w tym czasie okazać się medytacja nad Księżycem i nauka wizualizacji  Jest to także świetny okres do praktyk wróżebnych – wróżenie z kart, kryształów, ognia itd.

Poza tym Pełnia to także symbol pełni mocy, dlatego też każda magia w tym okresie będzie szczególna. Pamiętajmy jednak, że to właśnie Niebieski Księżyc wspomoże nas w zaklęciach dotyczących poszukiwaniu boskości w samym sobie, co jest wyjątkowe. Można w tym okresie przeprowadzić rytuał boskości, polegają na zdobyciu informacji na temat danego boga lub bogini, a potem staraniu się na ten  czas nim stać – ubrać podobny strój, zachowywać się tak samo, wyobrażać sobie że jest się wyższą istotą i posiada taką samą potęgą.

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *