Czy czarownice uratowały Anglię przed Hitlerem? W 1940 roku zorganizowano tajemniczy rytuał…?

Dziwnych historii na temat czarownic jest całe mnóstwo. Raz słyszy się, że jedzą one koty, inni twierdzą, że porywają one dzieci, a inni uważają, że wszystkie czarownice organizują sabaty,  w czasie których lubują się w intymnych zabawach z diabłem. Najciekawsze jest, jednak że zazwyczaj wygłaszają je osoby, które nie mają zielonego pojęcia ani o czarownicach ani o magii. Miło, że jednak czasami pojawiają się i te bardziej pozytywne historie, które w końcu nie przedstawiają czarownic jako potworów.

Jedna z nich została wygłoszona przez Geralda Gardnera, czyli czarownika który założył misteryjną religię Wicca. Mężczyzna twierdził, że w 1940 roku czarownice zorganizowały operację Cone of Power (przeciwko Hitlerowi) czyli stożek mocy, który osoby praktykujące  magię tworzą  często za pomocą tańca dzięki któremu przywołują energię całej grupy po czym ją łączą i w odpowiedniej chwili kierują na cel zaklęcia. Podczas operacji Cone of Power celem miało być powstrzymanie Hitlera przed podbiciem Anglii. Oczywiście w tym miejscu masa przeciwników tej historii stwierdzi, że jest to robota Dywizjonu 303 i to oni uratowali Anglię. Oczywiście jest to wszystko prawda, jednak czarownice za pomocą magii miały im w tym pomóc.

Oczywiście podkreślam to tylko historia, która być może jest prawdziwa, a może nie, więc proszę ją potraktować po prostu jako ciekawostkę.

 

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *