Magia żywiołów. Jak wykorzystać Powietrze, Ogień, Ziemię i Wodę, by zmienić swoje życie!

Żywioły są potężnymi energiami, które otaczają nas z każdej strony: Ciepłe i kojące Słońce, mroczne i piękne Morze, płodna i dająca oparcie ziemia, czy dające życie powietrze. Te elementy nas otaczają, choć rzadko zdajemy sobie z nich sprawę. One tworzą cały świat – bez nich nie byłoby także życia, nie byłoby roślin, nie byłoby zwierząt, nie byłoby nas.

W praktykach czarownic bardzo ważne jest łączenie się z żywiołami. Tu wspomnimy o jednym z takich rytuałów przywołania żywiołów: W magii każdy żywioł rządzi konkretnymi siłami – ogień brutalnością i sensualnością, woda miłością i emocjami, ziemia siłą i stałością, a powietrze intelektem i wolnością. Jeśli pragniemy przywołać do naszego życia, któreś z tych sił najpierw musimy przywołać żywioł. Jeśli pragniemy stać się bardziej pewni siebie i odważni wezwijmy ogień – Ozdóbmy nasz ołtarz na pomarańczowo, zapalmy mnóstwo świec, dużo czerwonych i pomarańczowych kamieni. Niech nasz ołtarz stanie się ogniem. Teraz stwórzmy magicznych krąg i po prostu wezwijmy ogień do nas. Poczujmy w sobie ciepło, a wręcz potężne gorąco. Krzyknijmy: Ogniu wzywam Cię. Żywiole miłości i energii przyjdź do mnie. Teraz trzymaj dłoń nad świecą i czuj jak jej płomień Cię wypełnia i dodaje sił, a w tym czasie mów: Ogniu daj mi moc. Nadaj mi odwagi i siły jakiej pragnę. Podobny schemat jest do innych żywiołów z tym, że są inne cechy np. ziemia będzie żywiołem stabilności i siły, powietrze intelektu i radości życia, a woda emocji i oczyszczenia.

To tylko przykład, który warto dostosować do swojej sytuacji. Magia żywiołów jest potężna. Dlatego czcijmy żywioły, dziękujmy im, ale też wykorzystujmy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *