Czy czarownice czczą Szatana?

Wiele osób słysząc o magii, czy bogach z miejsca myśli jedno: Satanizm! Byłem świadkiem tego przed ostatnim Bożym Narodzeniem, kiedy na jarmarku świątecznym jakiś mężczyzna sprzedawał rękodzieło np. figury przedstawiające różne postacie. W pewnej chwili ktoś podbiegł do sprzedawcy i widząc jego figury krzyknął: Szatan! Niestety przez rozwój religii monoteistycznych dawne  wierzenia, które dawniej były czymś dobrym i czystym w końcu stały się mroczne i  złe i utożsamione z miejsca z diabłem, Szatanem, Lucyferem. Co ciekawe demonizowanie wszystkiego co obce stało się tak potężne, że dziś nawet monoteiści oskarżają się o zło, a nawet demoniczne działania np. katolicy  Świadków Jehowy, katolicy   muzułmanów, muzułmanie protestanów, katolików itd. W pewnej chwili doszło nawet do tego, że koty zostały oskarżone przez Papieża o konszachty z diabłem.

Warto jednak wyjaśnić, dlaczego wszystkie czarownice, magowie itd. nie mogą być utożsamione z diabłem. Oczywiście monoteiści mają w sporej części swoje własne poglądy iż każda wiara tylko nie moja jest w jakiś sposób gorsza, a magia to działanie diabła. Należy więc napisać iż osób uprawiających magię było mnóstwo i to dużo szybciej przed nadejściem chrześcijaństwa. Byli szamani, którzy pełnili funkcję uzdrowicieli, rozmawiali z duchami. Byli druidzi, którzy przekazywali wiedzę na temat świata duchowego i przepowiadali przyszłość. Dziś są np. wyznawcy Wicca, którzy sami siebie określali jako czarownice i czczą swoje bóstwa i uprawiają magię w celach religijnych i nie tylko. I wiecie co –  żadne z tych wierzeń, praktyk nie dotyczy diabła – Występują tam oczywiście istoty zwane jako bogowie, duchy, ale nikt nie łączy ich z upadłymi Aniołami, Szatanem itd – To po prostu zupełnie co innego, o czym niestety wielu monoteistów zapomina. Wiele czarownic także wzywa swoich bogów do np. egzorcyzmów, by wypędzić istoty które w jakiś sposób działają negatywnie i co ciekawe te egzorcyzmy  także działają – zupełnie jak w chrześcijaństwie czy Islamie. Czarownice kontaktują się też ze swoimi bogami i to im naprawdę pomaga – poznają dzięki bogom samych siebie, poznają świat duchowy, rozwiajają się i zmieniają by łatwiej rozumieć świat i chcieć zmieniać go na lepsze, dojrzewają – to także niekoniecznie kojarzy się z satanizmem, który dla wielu ludzi jest czymś złym. Kościoł posunął się w swoim absurdzie tak daleko, że zaczął przedstawiać diabła z rogami. A skąd wzięły się rogi? A od faktu iż wielu bogów pogańskich posiadało rogi, które jednak nie były symbolem zła, a natury i królowania. Jednak by sprawić iż ludzie przestaną czcić pogańskich bogów zaczęto ich straszyć, że bogowie których wyznają są demonami.

Na koniec warto jednak wspomnieć, iż oczywiście istnieją też sataniści, którzy praktykują magię, ale naprawdę warto wiedzieć, że bardzo często wcale nie są oni złymi ludźmi a ich wierzenia są dla nas złe, bo często nie do końca je rozumiemy. By bardziej zrozumieć wierzenia satanizmu zapraszamy do artykułu na ten temat na naszej stronie.

Comments

comments

Author: czarostwo

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *